Informace

 

 

Prosíme o dodržování ubytovacích pravidel: 

1. Ubytování na chatách je možné v den příjezdu (Sobota) po 16 hodině, ukončení pobytu resp. předání chaty do 10 hodin (Sobota). Tento čas je zvolený proto, že chaty musíme pro nové klienty řádně uklidit. 

2. Všechny chaty jsou nekuřácké. Kouřit můžete venku u krbu.

3. Právo užívat chatu mají pouze platící hosté, maximální počet ubytovaných osob u chat Anna, Bára a Hanka je 7 osob a u chat C a D jsou 4 osoby.

4. Domácí zvířata (psi) jsou povolena po předchozí dohodě, majitelé zodpovídají za čistotu a bezpečnost. Zvířata musí mít vlastní pelechy.Exkrementy prosím sbírejte.

5. Před odevzdáním chaty klient uklidí prostory i okolí chaty - stáhne ložní prádlo, vytře pokoje i soc. zařízení, odnese odpadky a vyčistí lednici.

6. V ceně pobytu je 50 kWh spotřebované el. energie. Při překročení je účtováno 8 Kč/kWh.  

7. Prosím, pokud chcete grilovat v krbu, přivezte si uhlí sebou! Ve venkovním krbu se nesmí topit dřevem(krby praskají a drolí se)

8. Máme rádi přírodu a proto třídíme odpady na sklo, papír, plast a ostatní odpady. 

9. Přivezte si dobrou náladu:-). Chaty na Lipně pronajímáme z radosti, pokud chcete luxus a nadstandartní služby, jeďte raději do hotelu:-).

10.Starejte se o chatu a chovejte se v ní jako by byla Vaše.Za což děkujeme.

 

Místní poplatek z pobytu. Příspěvek obci.

Není zahrnut v ceně a činí 50 Kč/osoba/den, osvobozeny jsou děti mladší 18-ti let. Tento poplatek je převeden městu Lipno nad Vltavou, součástí povinnosti je i vyplnění seznamu všech ubytovaných osob s potřebnými osobními údaji. 

 

Možnosti slev na delší nebo opakovaný pronájem chat na Lipně. 

  •  5% prodloužený pobyt na 14 dní
  • 10% prodloužený pobyt na 21 dní
  • 20% prodloužený pobyt na 28 dní
  • 10% při opakovaném pobytu do 1 roku 

 

Nejlevnější ubytování a pronájem chat na Lipně. Dostupné ubytování na Lipně. 

Věříme, že naše ceny jsou ty nejpřívětivější na Lipně. Dlouhodobě sledujeme ceny v našem bezprostředním okolí jako je Lipno nad Vltavou, Frymburk a Kobylnice. Poměr cena a kvalita ubytování přesně koresponduje s naší filozofií pohodové a dostupné dovolené. Nečekejte přehnaný luxus ani nadstandartní služby, ale vkusně zařízené a čisté chaty za přijatelné ceny. Za čistotu chat vám ručíme!  

 

Při předání chaty vybíráme vratnou  kauci 1 000 Kč.

Tato kauce bude použita v případě, že by jste náhodou něco rozbili (což je v pohodě, nikdo vám hlavu neutrhne). Nebojte, v 99,9% kauci v plné výši vracíme.  

 

Storno podmínky a zálohy na pronájem chat na Lipně.

Storno poplatek je v plné výši zálohy. Záloha na ubytování je ve výši 50% ceny ubytování a platí se bezhotovostním převodem do 14 dnů od objednávky na účet poskytovatele ubytování. Jen takto vám můžeme garantovat objednaný termín.    

 

V zimní sezoně jsou naše chaty na Lipně bohužel mimo provoz !!! 

 

Parkování u chat.

Parkování je možné v těsné blízkosti každé chaty. Každá chata v našem areálu má místo pro vaše auto a tak si můžete své věci vybalit bez jakýchkoliv problémů. U chat Anna, Bára a Hana lze parkovat až dvě auta. Výhoda našich chat je že parkujete přímo u chaty. 

 

Dětské hřiště. Děti nejsou problém:-). 

Milujem děti, máme vnočata, které od malička tráví na Lipně každé prázdniny:-). Neusíte mít strach, že se vaše děti budou na Lipně nudit. Máme dětské hřiště přímo v našem areálu, kde se děti ze všech našich chat každý večer scházejí. Spokojené děti = spokojení rodiče = hezká dovolená. 

 

Wifi v ceně ubytování na Lipně / Kobylnici.

Připojení na internet je na každé chatě. Při příjezdu resp. ubytování dostane každý klient přístupové údaje a heslo.   

 

Venkovní posezení.

U každé chatky je venkovní posezení se stolem a židlemi. Každý návštěvník si tak může dát ráno snídani venku a vychutnat si výhled na Lipenské jezero a východ slunce. Náš chatový areál zaručí klidnou a pohodovou dovolenou.  

 

Grilování na dřevěném uhlí v krbu přímo u chat.

Každá dřevěná chata má svůj vlastní grilovací krb na dřevěné uhlí. Je možné si tak ugrilovat vlastní pochotky. Krby nejsou určeny přímo na oheň, ale pouze na dřevěné úhlí. Pozor, dřevěné uhlí si přivezte sebou!   

 

Obecné informace o chatách Kobylnice

Chaty na Lipně leží kousek od Lipenské nádrže ve staré zástavbě chat v místě zvané Kobylnice.  Kobylnice leží mezi obcemi Frymburg a Lipno nad Vltavou. Zde stála stará osada Kobylnice, která byla nahrazena novější zástavbou po odsunu Německého obyvatelstva po druhé světové válce. Všechny naše chaty na krátkodobý týdenní pronájem, chata Anna, chata Bára, chata Hana, chata C a chata D, mají vlastní sociální zařízení, televizi, jsou plně vybaveny a mají venkovní posezení s vlastním krbem na dřevěné uhlí. Každý klient si tak může grilovat a odpočívat u vlastní chaty na Lipně. V celém areálu jsou vzrostlé staré stromy. Jediní v okolí nekácíme, naopak stromy sázíme:-).

 

Ceny na příští rok jsou pouze orientační. 

 

Jak se k chatám dostanete?

Hned na proti vjezdu do autokempu Modřín je asfaltovo/štšrková cesta do svahu (chatová oblast Kobylnice). Cesta do kopce je cca. 300m dlouhá. Vjedete do chatové oblasti a po cca. 50m vjedete do našeho areálu, kterému vévodí dřevěnná chalupa s č.974. Zde bydlíme a sídlíme:-). Stačí se zeptat a my vás rádi doprovodíme do vaší dřevěné chaty.

 

Kdo jsme?

Jsme důchodci (František a Hanka Tupcovi), kteří na Lipně přes sezonu bydlí a užívají si krásné a klidné místo kousek od Lipenské nádrže. Pronájem chat je pro nás radost a zábava. Neděláme to pro peníze, ale abychom měli činnost a smysl ráno vstát:-). Lipno a okolí si užíváme a máme to tu moc rádi. Víme, že si můžete pronajmou luxusnější a krásnější apartmány nebo chalupy u Lipna, ale o to osobnější a milejší přivítání vás u nás čeká. Prosíme, někdy se vyskytne i nějaký problém jako, že se rozbije vypínač, nebo praskne nějaká hadička na wc. Stačí nám říct a my okamžitě zajistíme opravu. Přijeďte k nám na chaty v dobré náladě a svůj pobyt na Lipně si užijte! Pokud však u nás chcete hledat mouchy, hledat problémy, kde nejsou nebo nahlásíte menší počet návštěvníků než je skutečnost, tak raději ani nejezděte:-). Hotelů, aparmánů, chalup a chat na Lipně je tisíce... 

 

Čím nám uděláte radost?

Když vy sami budete v pohodě a svojí dovolenou na Lipně si užijete. Když nám odpustíte, že se třeba něco někdy rozbije. Nebo naše chaty doporučíte svými známím. Pokud se vám u nás bude líbít, jste stejná krevní skupina jako my a tudíž vaši známí chaty ocení stejně jako vy.

 

Lipno

Lipenská přehrada je vodní dílo vybudované na řece Vltavě v letech 1952–1959. S rozlohou 48,7 km2 jde o největší přehradní nádrž a vůbec o největší vodní plochu na území České republiky (díky čemuž bývá také občas označována za české či jihočeské moře). Délka Lipna dosahuje 42 km. Nejširší je nádrž u Černé v Pošumaví, kde se rozlévá až na 5 km. Na pravobřežní straně zasahuje až k státním hranicím s Rakouskem. Lipno je významnou lokalitou pro rekreační pobyt u vody, vodní sporty a sportovní rybolov. Dále jde o zásobárnu vody a zdroj elektrické energie. 

 

Lipensko

Lipensko je region okolo vodní nádrže Lipno. Do tohoto mikroregionu jsou zahrnuty obce počínaje Vyšším Brodem a směrem proti proudu Vltavy konče Novou Pecí. Jedná se o obce Vyšší Brod, Loučovice, Lipno nad Vltavou, Frymburk, Černá v Pošumaví, Hořice na šumavě, Horní Planá a Nová Pec. Od roku 1989 prošel region dramatickým vývojem od zapomenutého kraje zanedbaného pohraničí přes hektické období politických a hospodářských změn poslední dekády 20. století až do dnešních dnů, kdy se celý region změni v turistické centrum celé České republiky. 

 

Odkazy na informace o Lipně a zajímavých místech.

http://www.lipensko.cz/

http://zima.lipnoservis.cz/

http://www.lipno.info/

http://www.stezkakorunamistromu.cz/

http://www.lipnonadvltavou.cz/

http://www.lipnocentrum.cz/

http://www.vitkuvhradek.cz/

http://www.klastervyssibrod.cz/

http://www.hotelfrymburk.cz/wellness-a-spa.cz

http://www.ckrumlov.info/php/

http://www.holubov.cz/lanovka-klet/